Elected Members

Bratya Basu (Dum Dum)Bratya Basu (Dum Dum),
Moloy Ghatak (Asansol Uttar)Moloy Ghatak (Asansol Uttar),
Shantiram Mahato (Balarampur)Shantiram Mahato (Balarampur),
Subrata Mukherjee (Ballygunge)Subrata Mukherjee (Ballygunge),
Partha Chatterjee (Behala Paschim)Partha Chatterjee (Behala Paschim),
Sovan Chatterjee (Behala Purba)Sovan Chatterjee (Behala Purba),
Abdur Razzak Molla (Bhangore )Abdur Razzak Molla (Bhangore ),
Chandranath Sinha (Bolpur)Chandranath Sinha (Bolpur),
Indranil Sen (Chandannagore)Indranil Sen (Chandannagore),
Goutam Deb (Dabgram-Fulbari)Goutam Deb (Dabgram-Fulbari),
Asima Patra (Dhanekhali)Asima Patra (Dhanekhali),
Rajib Banerjee (Domjur)Rajib Banerjee (Domjur),
Md Gulam Rabbani (Goalpokhar)Md Gulam Rabbani (Goalpokhar),
Bachchu Hansda (Tapan)Bachchu Hansda (Tapan),
Churamani Mahata (Gopiballavpur)Churamani Mahata (Gopiballavpur),
Aroop Biswas (Tollygunge)Aroop Biswas (Tollygunge),
Jyotipriya Mallick (Habra)Jyotipriya Mallick (Habra),
Sashi Panja (Shyampukur)Sashi Panja (Shyampukur),
Arup Roy (Howrah Madhya)Arup Roy (Howrah Madhya),
Laxmi Ratan Shukla (Howrah Uttar)Laxmi Ratan Shukla (Howrah Uttar),
Jakir Hossain (Jangipur)Jakir Hossain (Jangipur),
Manturam Pakhira (Kakdwip)Manturam Pakhira (Kakdwip),
Ahmed Javed Khan (Kasba)Ahmed Javed Khan (Kasba),
Firhad Hakim (Kolkata Port)Firhad Hakim (Kolkata Port),
Shyamal Santra (Kotulpur)Shyamal Santra (Kotulpur),
Abani Mohan Joardar (Krishnanagar Uttar)Abani Mohan Joardar (Krishnanagar Uttar),
James Kujur (Kumargram)James Kujur (Kumargram),
Gias Uddin Molla (Magrahat Paschim)Gias Uddin Molla (Magrahat Paschim),
Sandhya Rani Tudu (Manbazar)Sandhya Rani Tudu (Manbazar),
Siddiqullah Chowdhury (Mangalkot)Siddiqullah Chowdhury (Mangalkot),
Sadhan Pande (Maniktala)Sadhan Pande (Maniktala),
Binay Krishna Barman (Mathabhanga)Binay Krishna Barman (Mathabhanga),
Suvendu Adhikari (Nandigram)Suvendu Adhikari (Nandigram),
Tapan Dasgupta (Saptagram)Tapan Dasgupta (Saptagram),
Rabindra Nath Ghosh (Natabari)Rabindra Nath Ghosh (Natabari),
Sobhandeb Chattopadhyay (Rashbehari)Sobhandeb Chattopadhyay (Rashbehari),
Ashis Banerjee (Rampurhat)Ashis Banerjee (Rampurhat),
Saumen Kumar Mahapatra (Pingla)Saumen Kumar Mahapatra (Pingla),
Swapan Debnath (Purbasthali Dakshin)Swapan Debnath (Purbasthali Dakshin),
Purnendu Basu (Rajarhat-Gopalpur)Purnendu Basu (Rajarhat-Gopalpur),
Amit Mitra (Khardaha)Amit Mitra (Khardaha),
Mamata Banerjee (Bhabanipur)Mamata Banerjee (Bhabanipur),
Chandrima Bhattacharya (Kanthi Dakshin)Chandrima Bhattacharya (Kanthi Dakshin),